atomizery pnr polska

Rozpylanie cieczy za pomocą powietrza, pary wodnej lub gazu, definiuje się jako rozpylanie dwufazowe, dwumediowe lub pneumatyczne. Wiele procesów przemysłowych wymaga użycia drobno rozpylonych kropli. Coraz bardziej wymagające techniki procesowe zwiększyły zapotrzebowanie na dozowanie środków w celu uzyskania precyzyjnego i powtarzalnego wyniku.

Klasyczne rozpylacze / atomizery znane również jako dysze dwuczynnikowe to urządzenia wytwarzające rozpylony strumień za pomocą sprężonego powietrza, w którym ciecz rozbija się na kropelki, gdy jej zewnętrzna powierzchnia jest poddawana działaniu ścinania w wyniku przepływu powietrza o dużej prędkości.

Korpusy rozpylaczy napędzane powietrzem zawierają cylinder uruchamiany powietrzem, który steruje opryskiwaniem za pomocą igły, otwierając lub zamykając wlot wody w dyszy cieczy. Zwykle powietrze używane do rozpylania cieczy przepływa w sposób ciągły, natomiast powietrze do siłownika służy do uruchamiania i zatrzymywania cykli rozpylania.


Atomizery ultradźwiękowe działają w procesie, który opiera się na dwóch etapach: w pierwszym maleńkie strumienie wody są wtryskiwane do strumienia powietrza o dużej prędkości, co zapewnia pierwsze rozbicie i atomizację płynu. W drugim etapie dwufazowy przepływ, porywające powietrze kropelki cieczy, przechodzi przez pole fal dźwiękowych, które powodują dalsze rozpadanie się i zmniejszenie wymiaru kropelek. Rozpylacze ultradźwiękowe wytwarzają najlepsze strumienie ze wspomaganiem powietrznym dla procesów przemysłowych, uzyskując wąski kąt strumienia o kształcie pełnego stożka. Woda i powietrze nie mieszają się przed opuszczeniem dyszy, a zatem ich ciśnieniem zasilania można regulować niezależnie bez wpływu na siebie: pozwala to pracować w bardzo szerokim zakresie regulacji wydajności cieczy i ułatwia osiągnięcie pożądanych warunków pracy.

Specjalne atomizery
W wielu branżach atomizery dwumediowe (atomizery powietrzno-wodne) stosowane są do tłumienia i chłodzenia oparów. W takich sytuacjach bardzo ważne jest, aby mieć produkty, które zapewniają jednorodny rozkład rozpylonego strumienia, które oddziałują z fazą gazową, i mieć możliwość pracy z szerokim zakresem ciśnień, zarówno dla wody, jak i powietrza.

 
Gdzie można zastosować atomizery PNR: punkty przesypowe, kruszarnie, sita, wywrotnice, miejsca usypywania hałd, załadunek materiałów sypkich, elektrownie, koksownie, przemysł spożywczy, przemysł piekarniczy.
 
Zapraszamy do kontaktu z naszym działem technicznym w celu dobrania odpowiedniego rozwiązania dla Państwa procesu produkcyjnego.
 
Poniżej znajdą Państwo katalog atomizerów / dysz dwuczynnikowych PNR
 
atomizery wodne
 
Obsługujemy klientów z całej Polski : Warszawa, Kraków, Wrocław, Rzeszów, Łódź, Katowice, Częstochowa, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Białystok, Bydgoszcz
Sprawdź tutaj - Dysza do rozpylania wody