Powrót do góry

Baza wiedzy  |  Aplikacje  |  Kontakt  |  eSklep

Dysza wodna PNR

Dysza wodna rozpylająca (natryskowa) lub dysza chłodząca to urządzenie, które wykorzystuje energię ciśnienia cieczy w celu zwiększenia jej prędkości przez otwór i rozbicia go na krople. Jego wydajność można dokładnie zidentyfikować i opisać, aby inżynier projektu mógł dokładnie określić dyszę rozpylającą wymaganą dla danego procesu. Odpowiednie charakterystyki, które identyfikują działanie dyszy PNR, są następujące: przepływ cieczy dostarczany w zależności od ciśnienia zasilania dyszy, kąt otwarcia wytwarzanego aerozolu, wydajność dyszy, jako stosunek energii rozpylonej do energii zużywanej przez dyszę rozpylającą, równość rozkładu przepływu w stosunku do celu, rozkład wielkości kropli rozpylania.

Obsługujemy klientów z całej Polski : Warszawa, Kraków, Wrocław, Rzeszów, Łódź, Katowice, Częstochowa, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Białystok, Bydgoszcz

 

Systemy dysz z tworzywa sztucznego

Zróżnicowana produkcja jest dziś kluczowym czynnikiem konkurencyjności. PNR jako producent dysz przemysłowych produkuje kilka różnorodnych produktów szybkowymiennych z tworzywa sztucznego, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i pomóc klientom w osiągnięciu celów produkcyjnych w krótkim czasie serwisowym. Pełna gama produktów obejmuje systemy mocujące, które są obecnie szeroko stosowane w liniach produkcyjnych w automotive oraz przemyśle spożywczym w myjkach tunelowych.

Dysze pustostożkowe - Stal SS303, SS316L, Mosiądz, PP

Sposób natrysku z dyszy z pustym stożkiem składa się z kropel skoncentrowanych na zewnętrznej powierzchni o kształcie stożka, bez kropelek zawartych we wnętrzu stożkowego kształtu. Dysze pustostożkowe PNR są zwykle używane do gaszenia spalin lub chłodzenia gazu w procesach przemysłowych. Dysze PNR o pustym stożku zraszania / natrysku gwarantują najlepsze rezultaty wszędzie tam gdzie potrzebne są równe, małe krople, które są rozpylane w kształcie pierścienia.

Dysze punktowe - Stal SS303, SS316L

Dysze punktowe zapewniają ostry i skoncentrowany strumień wysokociśnieniowy. Dysze punktowe gwarantują większą siłę uderzenia niż inne typy dysz przy tych samych ciśnieniach roboczych. Dysze punktowe są przeznaczone do zastosowań wymagających średnich lub wysokich ciśnień cieczy. Należy też zwrócić uwagę iż wysokie ciśnienia mogą skrócić żywotność dysz. Końcówki rubinowe dysz są precyzyjnie obrobione i wypolerowane, aby zapewnić solidny strumień i zwiększoną wydajność. Dysze dostarczają punktowy strumieniu dzięki optymalnej geometrii wylotu.

Dysze pełnostożkowe - Stal SS303, SS316L, Mosiądz

W dyszy pełnostożkowej krople cieczy są rozprowadzane do objętości ograniczonej przez stożek, którego punkt początkowy znajduje się w otworze dyszy. Taki sposób natrysku jest powszechnie stosowany w wielu procesach przemysłowych, ponieważ pozwala równomiernie rozprowadzić przepływ wody na powierzchnię. Z powodu dużej liczby procesów przeprowadzanych za pomocą dysz pełnostożkowych pierwotny kształt ewoluował w szereg specjalnych typów, w których wzór natrysku pełnego stożka lub wzór podobny do pełnego stożka uzyskuje się różnymi technikami.

Eduktory / inżektory mieszające

Eduktory PNR są rozwiązaniem problemów związanymi z mieszaniem cieczy w zbiornikach. Oferujemy szereg produktów odpowiednich do różnych zastosowań, takich jak wytwarzanie gorącej wody do czyszczenia z istniejącej linii pary, podgrzewanie płynów w zbiornikach za pomocą pary, utrzymywanie roztworów chemicznych lub farb odpowiednio wymieszanych w kadziach i opróżnianie zbiorników strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem gdy pompa głębinowa nie jest dostępna.

Dysze płaskostrumieniowe - Stal SS303, SS316L, Mosiądz

Dysze płaskostrumieniowe PNR tworzą strumień w kształcie płaskiej warstwy cieczy o różnej grubości zgodnie z zasadą zastosowaną do wytworzenia strumienia. Płaska dysza rozpylająca służy do rozpylania na powierzchnię lub przedmiot poruszający się w kierunku poprzecznym względem jednej z powierzchni dyszy, typowym przykładem są dysze w tunelu myjni samochodowej. Dysze PNR o płaskim strumieniu zapewniają równomierne rozprowadzanie cieczy i ciśnienia.

 • Dysze Wodne

  Dysze wodne

  Dysze wodne PNR znajdują bogate zastosowanie w obszarach przemysłowych. Stosuje się je w przemyśle metalowym, automotive, przemyśle spożywczym, zakładach piwowarskich, do przygotowywania powierzchni (lakiernie, galwanizernie), zakładach chemicznych, farmaceutycznych, przetwórstwa mięsnego, zakładach spożywczych oraz przetwórstwa warzyw i owoców. Nasze dysze PNR to przede wszystkim dysze wodne, powietrzne, głowice myjące oraz atomizery. 

  Dlaczego wybraliśmy akurat dysze wodne przemysłowe PNR Polska?

  Firma PNR to 50 letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji dysz wodnych. Nasza oferta obejmuje wszelkiego rodzaju dysze wodne, powietrzne i powietrzno - wodne oraz podające inne płynne media. Stosowane są one w procesach mycia, płukania, nawilżania i zraszania, a także do nakładania powłok. Atomizery natomiast stosuje się w odpylniach, układach chłodzenia i filtracji przemysłowych spalin, w systemach nawilżania powietrza oraz klimatyzacji. Natomiast głowice myjące przeznaczone są do czyszczenia wnętrz zbiorników i wszelkich przestrzeni zamkniętych. 

  Dlaczego warto wybrać nasze dysze wodne?

  Mamy najbogatsza ofertę dysz znajdujących zastosowanie przy niskim jak i wysokim ciśnieniu. Dysze, które posiadamy w swojej ofercie to najwyższej jakości produkty, wykonane na maszynach CNC. Zastosowanie między innymi materiałów odpornych na korozję ( stal nierdzewna 303 lub 316) zapewniają odporność na warunki atmosferyczne oraz na działanie środków chemicznych. 

  Materiały jakich użyto do produkcji dysz są wysokiej jakości i za atestami. Oferujemy dysze z różnymi kształtami strumienia m.in.:

  - dysze o strumieniu płaskim

  - dysze o strumieniu w kształcie pełnego stożka

  - dysze o strumieniu w kształcie pustego stożka

  - dysze o strumieniu punktowym

  Nasze dysze rozpylające wodę - co warto o nich wiedzieć?

  Nasze dysze wodne przemysłowe powstały w oparciu o obszerną bazę wiedzy i doświadczenie inżynierów. W swojej ofercie posiadamy szeroki asortyment produktów - dysz i akcesoriów. Proponujemy Ci także fachowe doradztwo jeśli chodzi o dysze natryskowe, dobór wielkości i dobór idealnych systemów do myjni tunelowych itp. Oferujemy Ci dysze przemysłowe wodne wysokiej jakości. Nasze dysze są najczęściej produkowane z mosiądzu, stali nierdzewnej 303 oraz stali nierdzewnej 316. Systemy dysz z tworzywa sztucznego wykonane są z polipropylenu z domieszką włókna szklanego.

  Gdzie sprawdzą się nasze dysze ?

  Dysze wodne PNR można stosować w przemyśle metalowym, automotive, przemyśle spożywczym, zakładach piwowarskich, do przygotowywania powierzchni (lakiernie, galwanizernie), zakładach chemicznych, farmaceutycznych, przetwórstwa mięsnego, zakładach spożywczych oraz przetwórstwa warzyw i owoców. 

  Jakie korzyści dadzą nasze dysze wodne?

  Nasza dysza jest w stanie zapewnić szeroki zakres kształtów strumienia i kątów natrysku - strumień płaski, stożkowy pełny, stożkowy pusty, drobnokroplisty, a nawet kwadratowy z różnymi kątami. Oferujemy dysze spełniające szerokie wymagania. Dzięki nam dostajesz dysze odporne na chemię , korozje i temperaturę. Mnogość form montażu pozwoli Ci znaleźć u nas to, czego szukasz.