Powrót do góry

biuro@dyszeprzemyslowe.pl   |  +48 509-205-879

Dysze wodne PNR

Dysza wodna rozpylająca (natryskowa) lub dysza chłodząca to urządzenie, które wykorzystuje energię ciśnienia cieczy w celu zwiększenia jej prędkości przez otwór i rozbicia go na krople. Jego wydajność można dokładnie zidentyfikować i opisać, aby inżynier projektu mógł dokładnie określić dyszę rozpylającą wymaganą dla danego procesu. Odpowiednie charakterystyki, które identyfikują działanie dyszy PNR, są następujące: przepływ cieczy dostarczany w zależności od ciśnienia zasilania dyszy, kąt otwarcia wytwarzanego aerozolu, wydajność dyszy, jako stosunek energii rozpylonej do energii zużywanej przez dyszę, równość rozkładu przepływu w stosunku do celu, rozkład wielkości kropli rozpylania.

Obsługujemy klientów z całej Polski : Warszawa, Kraków, Wrocław, Rzeszów, Łódź, Katowice, Częstochowa, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Białystok, Bydgoszcz

 

 

 

 

 

Systemy dysz z tworzywa sztucznego

Zróżnicowana produkcja jest dziś kluczowym czynnikiem konkurencyjności. PNR jako producent dysz przemysłowych produkuje kilka różnorodnych produktów szybkowymiennych z tworzywa sztucznego, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i pomóc klientom osiągają swoje cele produkcyjne w krótkim czasie serwisowym. Pełna gama produktów obejmuje systemy mocujące, które są obecnie szeroko stosowane w liniach produkcyjnych w automotive oraz przemyśle spożywczym w myjkach tunelowych.

Dysze pustostożkowe

Sposób natrysku z dyszy z pustym stożkiem składa się z kropel skoncentrowanych na zewnętrznej powierzchni o kształcie stożka, bez kropelek zawartych we wnętrzu stożkowego kształtu. Dysze pustostożkowe PNR są zwykle używane do gaszenia spalin lub chłodzenia gazu w kilku procesach przemysłowych. Dysze PNR o pustym stożku zraszania / natrysku gwarantują najlepsze rezultaty wszędzie tam gdzie potrzebne są równe, małe krople, które są rozpylane w kształcie pierścienia. Dysze te stosowane są między innymi przy gaszeniu spalin oraz chłodzeniu gazów.

Dysze punktowe

dysze punktoweDysze punktowe zapewniają ostry i skoncentrowany strumień wysokociśnieniowy. Dysze punktowe gwarantują większą siłę uderzenia niż inne typy dysz przy tych samych ciśnieniach roboczych. Dysze punktowe są przeznaczone do zastosowań wymagających średnich lub wysokich ciśnień cieczy. Należy też zwrócić uwagę iż wysokie ciśnienia mogą skrócić żywotność dysz. Końcówki rubinowe dysz są precyzyjnie obrobione i wypolerowane, aby zapewnić solidny strumień i zwiększoną wydajność. Dysze dostarczają punktowy strumieniu dzięki optymalnej geometrii wylotu.

Dysze pełnostożkowe

Dysze pełny stożekW dyszy pełnostożkowej kropelki cieczy są rozprowadzane do objętości ograniczonej przez stożek, którego punkt początkowy znajduje się w otworze dyszy. Taki sposób natrysku jest powszechnie stosowany w wielu procesach przemysłowych, ponieważ pozwala równomiernie rozprowadzić przepływ wody na powierzchnię. Z powodu dużej liczby procesów przeprowadzanych za pomocą dysz pełnostożkowych pierwotny kształt ewoluował w szereg specjalnych typów, w których wzór natrysku pełnego stożka lub wzór podobny do pełnego stożka uzyskuje się różnymi technikami.

Eduktory / inżektory

Inżektor UPBEduktor PNR czasami może być prostym rozwiązaniem różnych problemów. Oferujemy szereg produktów odpowiednich do różnych zastosowań, takich jak wytwarzanie gorącej wody do czyszczenia z istniejącej linii pary, podgrzewanie płynów w zbiornikach za pomocą pary, utrzymywanie roztworów chemicznych lub farb odpowiednio wymieszanych w kadziach i opróżnianie zbiorników strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem gdy pompa głębinowa nie jest dostępna. 

Dysze płaskostrumieniowe

Dysze płaski strumieńDysze płaskostrumieniowe PNR tworzą strumień w kształcie płaskiej warstwy cieczy o różnej grubości zgodnie z zasadą zastosowaną do wytworzenia strumienia. Płaska dysza rozpylająca służy do rozpylania na powierzchnię lub przedmiot poruszający się w kierunku poprzecznym względem jednej z powierzchni dyszy, typowym przykładem są dysze w tunelu myjni samochodowej. Dysze PNR o płaskim strumieniu zapewniają równomierne rozprowadzanie cieczy i ciśnienia.

 • Dysze Wodne

  Dysze wodne

  Nasze dysze wodne PNR znajdują bogate zastosowanie w obszarach przemysłowych. Stosuje się je w przemyśle metalowym, automotive, przemyśle spożywczym, zakładach piwowarskich, do przygotowywania powierzchni (lakiernie, galwanizernie), zakładach chemicznych, farmaceutycznych, przetwórstwa mięsnego, zakładach spożywczych oraz przetwórstwa warzyw i owoców. Nasze dysze PNR to przede wszystkim dysze wodne, powietrzne oraz głowice myjące. 

  Dlaczego wybraliśmy akurat dysze wodne przemysłowe PNR Polska?

  PNR Polska współpracuje z PNR Italia od 1999 roku, więc widać, że posiadamy wieloletnie doświadczenie. Nasza oferta obejmuje wszelkiego rodzaju dysze wodne, powietrzne i powietrzno - wodne oraz podające inne płynne media. Stosowane są one w procesach mycia, płukania, nawilżania i zraszania, a także do kładzenia nawierzchni i powłok. atomizery natomiast stosuje się w odpylniach, układach chłodzenia i filtracji przemysłowych spalin, w systemach nawilżania powietrza oraz klimatyzacji. Natomiast głowice myjące przeznaczone są do czyszczenia wnętrz zbiorników i wszelkich przestrzeni zamkniętych. 

  W naszej najnowszej ofercie znajdziesz dysze do produkcji liofilizatów i proszków stosowanych w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym, a także ofertę reduktorów do transportu materiałów sypkich. 

  Dlaczego warto wybrać nasze dysze wodne?

  Mamy najbogatsza ofertę dysz znajdujących zastosowanie przy niskim jak i wysokim ciśnieniu. Dysze, które posiadamy w swojej ofercie to najwyższej jakości produkty, starannie wykonane, tak, by mogły sprostać każdemu zadaniu. Warto dodać, że są one odporne na warunki atmosferyczne oraz na działanie środków chemicznych. 

  Materiały jakich użyto do produkcji dysz są nowoczesne, trwałe i stabilne. Ponadto PNR Polska produkuje dysze, które są po prostu niezawodne. Wybierać możesz spośród dysz o:

  -strumieniu płaskim

  -pełnego stożka

  -pustego stożka

  -o pełnym strumieniu

  Nasze dysze rozpylające wodę - co warto o nich wiedzieć?

  Nasze dysze wodne przemysłowe powstały w oparciu o obszerną bazę wiedzy i doświadczenia. W swojej ofercie posiadamy szeroki asortyment produktów - dysz i akcesoriów różnicujących. Proponujemy Ci także fachowe doradztwo jeśli chodzi o dysze natryskowe, dobór wielkości i dobór idealnych systemów odwadniania i dystrybucji filtrów ciśnieniowych i grawitacyjnych z wykorzystaniem różnych materiałów filtracyjnych. Od piasków po żywice jonowymienne. Co wyróżnia nasze dysze do wody? Mogą być one produkowane w nieskończonej kombinacji długości trzpienia, średnicy trzpienia, gwintu, otworów powietrznych i szerokości szczelin filtra dzięki elastycznemu systemowi form. Oferujemy Ci dysze przemysłowe wodne doskonałej jakości. Nasze dysze są najczęściej produkowane z polipropylenu, ale także z włókna szklanego, talku, poliwinylidenowej mączki, ABS, stali nierdzewnej austenitycznej.

  Gdzie sprawdzą się nasze dysze ?

  Można je wykorzystać dla stacji uzdatniania wody, systemów filtracji basenowej, hut oraz wody pitnej.

  Jakie korzyści dadzą nasze dysze wodne?

  Nasza dysza jest w stanie zapewnić szeroki zakres kształtów strumienia i kątów natrysku - strumień płaski, stożkowy pełny, stożkowy pusty, drobnokroplisty, a nawet owalny i kwadratowy z różnymi kątami. Oferujemy dysze spełniające szerokie wymagania. Dzięki nam dostajesz dziesiątki opcji materiałowych - tu właśnie znajdziesz odporność na zużycie, chemię , korozje i temperaturę. Mnogość form montażu pozwoli Ci znaleźć u nas to, czego szukasz.