W wielu procesach przemysłowych niektóre produkty muszą być czyszczone, suszone, wycierane, odkurzane, chłodzone lub po prostu przenoszone na drugą stronę przenośnika. Do takich operacji często wykorzystuje się sprężone powietrze, ale jest ono stosunkowo drogie i w większości przypadków powoduje nadmierny hałas. Ostatnie zmiany w dynamice przepływu pozwalają teraz zmniejszyć zużycie powietrza i poziom hałasu oraz poprawić wydajność procesu. Uzyskuje się to za pomocą dysz powietrznych PNR o opływowej powierzchni zewnętrznej, która pozwala niewielkiemu strumieniowi powietrza o wysokim ciśnieniu przepuścić większą objętość otaczającego powietrza. Powstały strumień powietrza ma niższą prędkość i wyższą masę: efektywność uderzenia zostaje zachowana, a zarówno poziom hałasu, jak i zużycie powietrza gwałtownie spada.

Najpopularniejsza dysza powietrzna przemysłowa to dysza grzebieniowa UEA (dysze powietrzne płaskie). Dysze te są najlepszym wyborem w środowiskach wymagających silnych odmuchów laminarnych. Strumień sprężonego powietrza jest wdmuchiwany przez 16 otworów wytwarzających silny strumień uderzeniowy, gwarantuje ograniczony poziom hałasu i równomierny rozkład strumienia. Mogą być instalowane na ruchomych przenośnikach.

 Dysza powietrzna UEA

 

Poniżej znajdą Państwo katalog dysz powietrznych przemysłowych PNR

Katalog dysz peły stożek

Obsługujemy klientów z całej Polski : Warszawa, Kraków, Wrocław, Rzeszów, Łódź, Katowice, Częstochowa, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Białystok, Bydgoszcz