Dysza powietrzna UEBNóż powietrzny UEB
Noże powietrzne UEB
wytwarzają strumień laminarny o dużej udarności sprężonego powietrza. Są w pełni regulowane i precyzyjnie zaprojektowane dzięki specjalnej konstrukcji opartej na efekcie Coanda, naturalnej tendencji przyciągania strumienia do pobliskiej powierzchni. Łopatka powietrza wydostająca się z ich bocznej szczeliny podąża za promieniującym profilem i opuszcza korpus dmuchawy pod kątem 90 ° w stosunku do pierwotnego kierunku. Podciśnienie powoduje 20-krotnie większą objętość nadmuchu, co pozwala uzyskać wysoką oszczędność energii. Zapewniają doskonałą wydajność suszenia i eliminując ładunki elektrostatyczne. Dysze mogą być wykonane ze stali nierdzewnej w gatunku 316L.

 

Wzór strumienia

Strumień dysz powietrznych UEBStrumień dysz powietrznych UEB

Zasada oznakowania

Kod dysz powietrznych UEB

Parametry

poziom hałasu dla UEB

parametry UEB

W tabeli przedstawiono zużycie powietrza przy różnych ciśnieniach roboczych, z kolei wykres przedstawia poziom hałasu wytwarzanego zarówno z boku, jak i z przodu przy najczęściej stosowanym ciśnieniu 2barów. Biorąc pod uwagę, że wydostający się z otworu strumień powietrza niesie ze sobą powietrze z otoczenia, ilość powietrza wprawionego w ruch (AU = powietrze na wylocie) jest znacznie większa niż ilość sprężonego powietrza wpływającego do dyszy (AE = powietrze na wlocie).

Oszczędność energii i zwiększenie ilości nadmuchiwanego powietrza
Strumień powietrza wydostaje się z bocznej szczeliny, podążając za promieniowym profilem dyszy i opuszcza korpus pod kątem 90° w stosunku do pierwotnego kierunku. Podciśnienie powoduje 20-krotnie większą objętość przepływu powietrza i umożliwia znaczną oszczędność energii.

Wymiary noży powietrznych UEB