Inżektor UPBEduktor PNR czasami może być prostym rozwiązaniem różnych problemów. Oferujemy szereg produktów odpowiednich do różnych zastosowań, takich jak wytwarzanie gorącej wody do czyszczenia z istniejącej linii pary, podgrzewanie płynów w zbiornikach za pomocą pary, utrzymywanie roztworów chemicznych lub farb odpowiednio wymieszanych w kadziach i opróżnianie zbiorników strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem gdy pompa głębinowa nie jest dostępna. 

Eduktor / inżektor to dysza do mieszania płynu w oparciu o szybki przepływ głównego płynu, który wpływa do głównego otworu. Wytwarzanie gorącej wody pod ciśnieniem z linii parowej za pomocą statycznego urządzenia niewymagającego silników elektrycznych jest bardzo przydatnym rozwiązaniem dla tych zastosowań, w których zbiornik wymaga umycia w obiektach przeciwwybuchowych. 

Zalety zastosowania eduktora:

- wydajny, ekonomiczny sposób cyrkulacji i mieszania cieczy za pomocą dyszy w zamkniętych lub otwartych zbiornikach,
- brak ruchomych części,
- odporny na zatykanie,
- wymaga minimalnej konserwacji,
- dostępne w wykonaniu z tworzywa sztucznego i metalu,
- dysza tworzy efekt zwiększenia przepływu płynu; objętość spuszczanej cieczy będzie 3-5 razy większa niż ilość zużytego płynu,
- dysza w kształcie stożka,

Metody aplikacji - zastosowanie

Zbiorniki przeciwpożarowe do przechowywania wody.  Woda w tych zbiornikach zazwyczaj "stoi" (często pozostaje tam przez długi czas) co może powodować tworzenie warstwy. Wprowadzenie ruchu w zbiorniku ogranicza rozwój bakterii. Można także użyć tych dysz do dodawania i mieszania chloru lub innych dodatków. Mieszanie zmniejsza również tworzenie się lodu w okresie zimy wspierając ruch wody.

Zapobieganie tworzenia się osadów, oczyszczanie osadów w zbiornikach. Mając zbiornik, w którym osad osadza się na dnie wystarczy zastosować system z eduktorem, którego głównym zadaniem jest utrzymywanie cząstek w zawiesinie podczas mieszania cieczy w zbiorniku.

Wprowadzanie materiału i mieszanie.

Niszczenie warstwy tłuszczu / smaru. W zbiornikach, w którym na powierzchni utworzyła się warstwa smaru, która z czasem twardnieje za pomocą eduktora można stworzyć układ z pompą ściekową i dyszami wypychającymi skierowanymi na powierzchnię, aby przełamać tę warstwę smaru i zapobiec jej stwardnieniu w jedną masę.

Wprowadzenie pary do cieczy wewnątrz zbiornika przez eduktor. W przypadku dostarczania pary do zimnej cieczy za pomocą eduktorów zachodzi płynne mieszanie pary i płynu.

Dostępne wykonania:  stal nierdzewna 316, polipropylen z włóknem szklanym, PVDF.

 

Inżektor eduktor PNR

Poniżej znajdą Państwo katalog eduktorów / inżektorów PNR

 Katalog dysz peły stożek