Powrót do góry

Baza wiedzy  |  Aplikacje  |  Kontakt  |  eSklep

50 lat PNR !!!

W 2018 roku firma PNR świętowała 50 lat działalności. Dzięki ciągłemu inwestowaniu w usprawnienia techniczne i organizacyjne, jest teraz w stanie oferować wysokiej jakości dysze wodne, dysze wodno-powietrzne oraz dysze powietrzne. W pełni wyposażone laboratorium, najnowocześniejsze maszyny, możliwości produkcyjne i patenty projektowe sprawiają, że PNR jest idealnym partnerem dla najbardziej wymagających klientów, którzy wymagają wysokiej jakości produktów dla swoich procesów produkcyjnych. Z wielkim zaufaniem do naszych umiejętności i wiedzy fachowej, opartych na długiej historii sukcesów na rynku europejskim, gwarantujemy że nasz zespół inżynierów zmierzy się z każdym Państwa zapytaniem.

Jak odnosimy sukces ?

Trzon zespołu firmy KS SUPPORT z siedzibą w Częstochowie tworzą kompetentni fachowcy związani od ponad 10 lat z branżą armatury przemysłowej oraz systemów mycia m.in. dysz przemysłowych włoskiej marki PNR. Mamy przyjemność zaoferować Państwu doradztwo odnośnie zakupu najbardziej odpowiedniego rozwiązania dla Państwa firmy. PNR jako producent dysz wodnych, wodno-powietrznych oraz powietrznych gwarantuje wysokiej jakości obsługę oraz produkt najwyższej jakości potwierdzony certyfikatami. Dysze posiadają certyfikaty dopuszczające użycie dysz w procesach mycia w przemyśle spożywczym tj. certyfikat FDA, ATEX oraz A-3. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą dysz wodnych przeznaczonych m.in. do mycia, czyszczenia czy suszenia.

W firmie KS SUPPORT jesteśmy zjednoczeni przez pięć kluczowych wartości: innowacyjność, środowisko, bezpieczeństwo, jakość i kultura. Stanowią one naszą podstawę i definiują, kim jesteśmy, jak pracujemy, w co wierzymy i co symbolizujemy. Kultywujemy kulturę przedsiębiorstwa zorientowaną na powyższe wartości, które umożliwiają naszemu zespołowi osiąganie najlepszych wyników, a tym samym stanowi podstawę naszego trwałego sukcesu.

Stawiamy na współpracę opartą na zaufaniu, uważnie słuchamy i komunikujemy się z szacunkiem. Nasza praca opiera się na przejrzystości i pasji.

Tym samym wyrażamy przekonanie, iż współpraca z nami zaowocuje wspólnym sukcesem rynkowym.

Nasz dział handlowy jak i dział techniczny jest do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Zapraszamy do kontaktu.

Charakterystyka dysz - parametry

 W tym artykule zwrócimy uwagę na najważniejsze parametry związane z doborem optymalnej dyszy wodnej pod względem kluczowych parametrów

1. EFEKTYWNOŚĆ DYSZY
Dysza wodna (rozpylająca, chłodząca, zraszająca) to urządzenie, które zamienia energię ciśnienia przepływu cieczy w energię kinetyczną. Wydajność dyszy można zdefiniować jako stosunek energii dostępnej na wlocie do dyszy i energii, która jest faktycznie wykorzystywana do zwiększenia prędkości cieczy i wytworzenia strumienia, przy czym różnicą jest energia tracona podczas procesu z powodu tarcia.
2. ROZMIAR KROPLI
Rozmiar kropelek zależy od struktury dyszy wodnej, intensywności siły cieczy, napięcia powierzchniowego cieczy i gęstości. Rozmiar rozpylonych kropelek nie jest jednolity. Dlatego średni rozmiar kropel staje się ważnym czynnikiem.
3. KĄT NATRYSKU / STRUMIENIA
Kąt natryskiwania to kąt utworzony przez stożek cieczy opuszczający otwór dyszy. Kąt natrysku i odległość między otworem dyszy a powierzchnią docelową, która ma zostać pokryta, determinuje kształt stożka.
4. SIŁA STRUMIENIA
Siła uderzenia strumienia jest siłą wytwarzaną przez strumień wody odchylony przez powierzchnię uderzenia, a jej wytrzymałość jest często wyrażana w kg/cm2. Równomierność strumienia uderzenia i rozkład wpływają na efekt czyszczenia / mycia. W tych samych warunkach pracy (takie samo ciśnienie i wydajność) można zastosować różne typy dysz do przeprowadzenia testu siły uderzenia.
5. DYSTRYBUCJA
Inżynierowie projektują dysze o różnych wzorach rozpylania. Wzory mogą być ciągłe, pełny stożek, pusty stożek, płaski strumień. Konstrukcja dyszy ma na celu zapewnienie jednorodności i siły uderzenia rozpylanego strumienia, niezależnie od tego, czy dysze są stosowane indywidualnie, czy nakładają się.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: dysze wodne, dysze powietrzne, dysze przemysłowe

Konserwacja lini lakierniczej

Będąc właścicielem linii lakierniczej z pewnością nie chcesz aby uległa ona jakimkolwiek awariom. Jak temu bezpiecznie zapobiegać ?

Przed przystąpieniem do lakierowania należy powierzchnię detalu przygotować poprzez mycie środkami odtłuszczająco - fosforanującymi. Każda lakiernia jest wyposażona w odpowiednie stanowisko zapewniające przeprowadzenie takiej operacji. Odpowiednio zaplanowany i wykonany proces przygotowania powierzchni detalu przeznaczonego do malowania sprawia, że zostaje on pozbawiony wszelkich zanieczyszczeń w postaci olejów, tłuszczów czy pozostałości po obróbce mechanicznej. Utworzona warstwa fosforanów zwiększa skuteczność antykorozyjną stanowiąc podkład dla farb zwiększając przyczepność powłoki malarskiej. Wśród elementów linii lakierniczych, które wymieniać trzeba najczęściej i regularnie są dysze natryskowe. Dysza choć jest niewielkim elementem instalacji może być przyczyną dużych strat finansowych. Wadliwa obsługa czy niewłaściwa ocena stanu dyszy może powodować nadmierne zużycie wody procesowej, zwiększone zużycie chemikaliów, straty związane z przestojami czy koszty zwiększonych odpadów produkcyjnych na skutek złej jakości produktu. Główne przyczyny awarii dyszy to erozja, zarastanie lub korozja. Zwrócenie uwagi na te objawy pozwoli na wykrycie niesprawnych rozpylaczy i zastosowanie środków zaradczych. Podstawowymi czynnościami sprawdzającymi jest weryfikacja: ciśnienia, wydajności, kształtu strumienia, wielkości kropli, ustawienia dyszy, przebiegu procesu oraz jakość gotowego produktu. Wystarczy co jakiś czas przeczyścić najważniejsze układy lub wymienić filtry. Dysze jakie możemy spotkać w urządzeniach myjących na podstawie oferty firmy PNR to dysze płaskostrumieniowe, pełnostożkowe, pustostożkowe, punktowe, atomizery, głowice myjące oraz dysze powietrzne. Prawidłowy dobór dysz pod względem ciśnienia, przepływu oraz kąta rozprysku, rozmieszczenia oraz ustawienia decyduje o skuteczności mycia. W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.